Republikové finále Štafetového poháru 2019

Na atletickém stadionu se ve Vlašimi se odehrálo celorepublikové finále šestého ročníku Štafetového poháru. Ze zisku trofeje se radovali atleti z ZŠ Chválenická v Plzni pouze o dvě desetiny před ZŠ Zborovskou z Tábora. Na bronzový stupínek vystoupali atleti a atletky ze ZŠ Campanus v Praze. Medaile a poháry rozdalo trio patronů a členů reprezentační štafety na 4×400 metrů […]

Na atletickém stadionu se ve Vlašimi se odehrálo celorepublikové finále šestého ročníku Štafetového poháru. Ze zisku trofeje se radovali atleti z ZŠ Chválenická v Plzni pouze o dvě desetiny před ZŠ Zborovskou z Tábora. Na bronzový stupínek vystoupali atleti a atletky ze ZŠ Campanus v Praze. Medaile a poháry rozdalo trio patronů a členů reprezentační štafety na 4×400 metrů Patrik Šorm, Michal Desenský a Jan Tesař.

Jako první byla na programu štafeta na 8×100 metrů. Nejdříve proběhl souboj žáků 1. – 3. tříd. Nejúspěšnější byli reprezentanti ZŠ Heyrovského v Olomouci (2:09.01) před ZŠ Zborovskou (2:09.27) a ZŠ Campanus (2:09.56).

Následně přišli na řadu na stejné trati jejich starší kolegové ze čtvrtých a pátých tříd. V této kategorii byli nejrychlejší atleti a atletky ze ZŠ Chválenické v čase 1:55.00. Napínavý boj o druhé místo pak vyzněl lépe pro ZŠ Heyrovského (1:57.38) před ZŠ Zborovská (1:57.92).

Závěrečná štafeta na 8×200 metrů se stala kořistí sestavy ze ZŠ Zborovská, jejíž osmičlenný tým zaznamenal čas 4:14.64. O necelé dvě vteřiny byli pomalejší běžci ze ZŠ Chválenické (4:16.03). Třetí skončila ZŠ Ing. M. Plesingera z Neratovic (4:17.84).