MLÁDEŽNICKÉ KROSOVÉ TITULY ROZDÁNY – Tábor 2021

Nabitý mistrovský víkend završil domácí republikový šampionát v přespolním běhu mládežnických kategorií. O své tituly bojovaly v Táboře kategorie dorostu, staršího žactva a mladšího žactva.  Největší porci kilometrů před sebou měli dorostenci, kteří museli absolvovat čtyři kilometrové okruhy. S těmi si nejrychleji poradil v čase 13:24 liberecký Ondřej Gajdoš, jenž v napínavém souboji o jedinou vteřinu porazil nakonec stříbrného Nikodéma […]

Nabitý mistrovský víkend završil domácí republikový šampionát v přespolním běhu mládežnických kategorií. O své tituly bojovaly v Táboře kategorie dorostu, staršího žactva a mladšího žactva.

Největší porci kilometrů před sebou měli dorostenci, kteří museli absolvovat čtyři kilometrové okruhy. S těmi si nejrychleji poradil v čase 13:24 liberecký Ondřej Gajdoš, jenž v napínavém souboji o jedinou vteřinu porazil nakonec stříbrného Nikodéma Mitrengu z Třince (13:25). Jako třetí finišoval do cíle Pavel Vinduška ze Staré Boleslavi za 13:29. Dorostenky běžely o kilometr méně a mistrovský titul brala Kateřina Hadravová z České Lípy, která triumfovala v čase 11:03. Na stupně vítězů ji doprovodily Aneta Kučerová z Benešová (11:19) a Ema Klimentová ze Šternberku (11:24).

Tři kilometry měřila též mistrovská trať obou závodů staršího žactva. V tom chlapeckém zvítězil přesvědčivě v čase 10:01 plzeňský Jan Škarban. Na stříbrného Daniela Maráka z Nymburku měl náskok 30 vteřin. Třetí byl Teodor Brcko z SK Čtyři Dvory České Budějovice (10:40). Dívkám kralovala Eliška Koletová z Hvězdy Pardubice za 11:29. Stříbro si na krk pověsila Kateřina Štěpová z Atletiky Jižní Město (11:38) a bronz putuje do Českých Budějovic zásluhou Adély Holubové (11:51).

Mladší žactvo mělo na programu dva kilometrové okruhy. Z chlapců byl nejrychlejší Matyáš Kocman z Břeclavi za 7:11. Stříbrný Jiří Miler z Mladé Boleslavi na něj ztratil jedenáct vteřin. Bronz vybojoval bílinský Prokop Sebránek (7:29). Závod děvčat ovládla Monika Železníková z Uherského Hradiště. Její vítězný čas měl hodnotu 7:49. Dalšími medailistkami se staly Anna Josková z Dukly Praha (7:55) a Tereza Lapáčková z Čáslavi (7:57).