Finále Poháru rozhlasu 2019

V západočeské metropoli proběhlo celorepublikové finále jednapadesátého ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou, který je určen pro žáky druhého stupně základních škol. Mezi staršími žáky zvítězila přesvědčivě ZŠ Englišova z Opavy, jejíž reprezentanti posbírali celkem 7348 bodů. Hlavní oporou týmu se stal Pavel Halátek, který zvítězil v dálkařském sektoru výkonem 650 centimetrů a byl druhý na šedesátce. Jeho […]

V západočeské metropoli proběhlo celorepublikové finále jednapadesátého ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou, který je určen pro žáky druhého stupně základních škol.

Mezi staršími žáky zvítězila přesvědčivě ZŠ Englišova z Opavy, jejíž reprezentanti posbírali celkem 7348 bodů. Hlavní oporou týmu se stal Pavel Halátek, který zvítězil v dálkařském sektoru výkonem 650 centimetrů a byl druhý na šedesátce. Jeho spolužák Richard Šenk vyhrál výšku za 184 centimetrů a na šedesátce si doběhl pro třetí místo. Stříbrnou příčku vybojovali atleti ze ZŠ Slovácká v Břeclavi. Jejich bodový součet činil 6870. Na bronzový stupínek vystoupali zástupci ZŠ Jeseniova Praha za 6529 bodů.

V kategorii starších žákyň získaly primát atletky ze ZŠ Porubské, které získaly 7741 bodů. Další medailové pozice obsadily stříbrné reprezentantky ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti (7417 b.) a bronzové atletky ze ZŠ Benešovo náměstí (7034 b.). Na konto své školy připsala výrazný bodový zisk Klára Toová, když vyhrála výšku za 165 centimetrů a byla druhá na šedesátce. Další individuální prvenství pro základku z Poruby získala v dálce Valentýna Homolková (560).

V souboji mladších žáků si nejlépe vedli atleti ze ZŠ Mladá Boleslav se ziskem 5521 bodů. Největší bodový zisk pro vítěznou školu přinesl David Kožíšek, který zazářil ve výškařském sektoru, kde se přenesl přes 182 centimetrů a k tomu dosprintoval druhý na šedesátce. Pouze o osmnáct bodů méně posbírali atleti ze ZS Porubské (5503 b.). Z bronzu se mohla radovat Základní škola Sportovní z Uherského Hradiště (5487 b.).

Ve stejné kategorii dívek kralovaly reprezentantky ze ZŠ Ing. M. Plesingera v Neratovicích, které na své konto posbíraly 6466 bodů. Další obsazení stupňů vítězů obstaral ZŠ Englišova v Opavě (6390 b.) a ZŠ Jitřní (6286 b.)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

kontakt

ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ
Na Pískách 2583/8, 160 00 Praha 6 – Dejvice
Czech Republic

Jan Sýkora
Mobil: +420 720 071 204
E-mail: jsykora@atletika.cz

děkujeme

Český atletický svaz

Český atletický svaz

Spot #2 Spot #1