Kladno, 06. 06. 2017

Finále Poháru rozhlasu 2017

Na kladenském stadionu Sletiště proběhl 49. ročník republikového finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Mladé atlety podporovali i naši elitní reprezentanti Jakub Holuša, Pavel Maslák, Adam Sebastian Helcelet a Nikola Bendová.

Na kladenském stadionu Sletiště proběhl 49. ročník republikového finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Mladé atlety podporovali i naši elitní reprezentanti Jakub Holuša, Pavel Maslák, Adam Sebastian Helcelet a Nikola Bendová.

V kategorii starších žáků se radovali z triumfu chlapci ze ZŠ Englišova v Opavě se ziskem 7253 bodů. Druhou příčku vybojovali žáci ze ZŠ Heyrovského Olomouc (6763 b.) a třetí skončili atleti z Opavy-Kylešovice (6577 b.). Ve stejné kategorii dívek získaly pohár též ZŠ Englišova, které posbíraly 7276 bodů. Stříbro získaly atletky ze ZŠ Josefa Hlávky Přeštice (7247 b.). Na stupně vítězů je doprovodily žákyně ze ZŠ Liberecká v Jablonci nad Nisou (6960 b.).

ZŠ Englišová utrhla primát i mezi mladšími žáky (5303 b.). Druhé místo brala ZŠ Krátká Klášterec na Ohří (5076 b.). Třetí skončili žáci ze ZŠ Jeseniova Praha (4868 b.). Mladším žákyním kralovaly dívky ze ZŠ Uherské Hradiště (6499 b.). Na stříbrný stupínek vystoupaly žákyně ZŠ Porubská (6262 b.) a třetí skončila ZŠ Školní z Příbrami (6139 b.).